Úvodník:

S novým dubnovým číslem časopisu Historik přichází i změna v redakci (stálí čtenáři jistě ví, že to není ani zdaleka poprvé) a s ní nevyhnutelně spojené úpravy designu. Doufám, že se Vám teď Historik bude líbit přinejmenším stejně jako předchozí a zároveň doufám, že je to na delší dobu poslední změna na postu šéfredaktora, která Vás postihne. Takže se pojďme podívat, co nás čeká a snad nemine.

Během vytváření tohoto čísla jsem se rozhodl obnovit i projekt, zahrnující umístění Historika na internet, což má přispět k jeho rozšíření mezi větší počet studentů. Musíme si totiž přiznat, že počet výtisků je vždy velmi limitujícím faktorem a ne každý, kdo si to přál, se k časopisu dostal. Takže pokud vše půjde dobře a nic se nezvrtne, v příštím čísle byste se měli dozvědět adresu.

Pro toto vydání jsem se rozhodl zachovat již zavedené sloupcové podání, ale zajímalo by mě, jestli Vám vyhovuje více než tradiční, neboť Historik je Váš časopis a je jen na Vás, jak bude vypadat. Nestyďte se a kontaktujte mě s jakoukoliv připomínkou nebo nápadem. E-mail redakce je: info_historik@seznam.cz

Snad Vás tento trochu organizační úvodník příliš neunavil a můžete se tak s chutí pustit do článků, které čekají jen na přečtení. Brzy na shledanou a hlavně nezapomeňte přispívat!

Lukáš Rejl

Zpět na obsah


Lukáš Rejl 2001©